Inwestycja w diamenty - co warto wiedzieć?


Obecnie na rynku jest bardzo wiele form inwestowania. Jedną z nich, już od wielu lat jest inwestycja w diamenty, które oprócz przemysłu jubilerskiego mają również szerokie zastosowania w innych dziedzinach. Ich wartość jest ponadczasowa, dlatego oprócz walorów dekoracyjnych są świetną okazją do korzystnej inwestycji długoterminowej.



Ceny diamentów już od kilku lat nieprzerwanie rosną. Nie są to ogromne wzrosty, jednak kilka lub kilkanaście procent zysku rocznie w inwestycji długoterminowej może przynieść naprawdę korzystne efekty. To świetny sposób na ochronę swojego kapitału przed inflacją. Wartość diamentu jest dużo bardzie stabilna w porównaniu do innych surowców, takich jak na przykład złoto, czy ropa naftowa. Jest to zatem inwestycja dużo mniej ryzykowna bezpieczna.

Co sprawia, że inwestycja w diamenty to dobry wybór? Istnieje kilka czynników, które powodują, że wzrost ceny tego minerału jest ciągły i według opinii wielu ekspertów tempo zrostu jego wartości w najbliższych latach będzie jeszcze szybsze. Chyba najważniejszym czynnikiem jest bardzo ograniczona ilość diamentów. Złoża już w tym momencie powoli się wyczerpują i są ciężko dostępne, a najbliższym czasie ta sytuacja z pewnością będzie się pogarszać. Zapotrzebowanie na diamenty również wzrasta, ponieważ ich zastosowanie ciągle się rozszerza. Kolejnym istotnym czynnikiem jest stabilność inwestycji. Na ceny diamentów nie ma wpływu sytuacja polityczna ani gospodarcza w danym kraju, tak jak w przypadku np. obligacji lub akcji.

Na cenę diamentów wpływają również cechy jego wyglądu, o których pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów.


Ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest czas inwestycji. Diamenty nie przynoszą zysku po kilku tygodniach czy miesiącach. Minimalny czas to ok. 2 – 3 lata – po tym czasie można spodziewać się już zysków z naszej inwestycji. Oczywiście im dłużej zdecydujemy się zachować zakupione przez nas kamienie tym większy będzie spodziewany zysk.

Tego typu inwestycje wymagają również specjalistycznej wiedzy. Przede wszystkim trzeba dokładnie poznać kamień przed jego zakupem. W tym celu możemy udać się do laboratorium gemmologicznego, gdzie zostanie on dokładnie sprawdzony, a my otrzymamy specjalny certyfikat diamentu. Dzięki niemu po wielu latach inwestycji będziemy mogli go bez problemu sprzedać, nie obawiając się o wysokość potencjalnych zysków.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Diament - charakterystyka i sposób powstawania

Karbonado, czyli czarny diament

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?