Złoty pierścionek z brylantem - jak dbać o biżuterię?

Pierścionek wykonany ze złota z pięknym brylantem to z reguły bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia produkt jubilerski. Dzięki twardości diamentu bardzo trudno go uszkodzić, a złoto odporne jest na działanie wszelkich czynników, takich jak pogoda, czy środki chemiczne. Mimo wszystko w codziennym użytkowaniu warto zadbać o swoją biżuterię.



Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze jakościowo materiały po pewnym czasie nie będą wyglądały już „jak nowe”. Od codziennego noszenia na złocie z pewnością pojawią się drobne rysy, jednak jest to rzecz naturalna i nie można ich określać jako uszkodzenie pierścionka.

Złote wyroby mają swoją charakterystykę i przed zakupem złotego pierścionka warto się z nimi zapoznać, aby błyskotki służyły nam jak najdłużej. Wiele twardych przedmiotów, z którymi mamy kontakt na co dzień powoduje powstanie mikrorys na biżuterii, pomimo wykonania jej z twardego materiału.


Podstawową zasadą jest ściąganie pierścionka z palca w momencie gdy jest narażony na uszkodzenia. Co ciekawe, duże szanse mamy na uszkodzenie go podczas snu. Wykonujemy wtedy wiele ruchów, które nie są przez nas kontrolowane. Możemy przypadkowo uderzyć dłonią o jakiś przedmiot, co może spowodować uszkodzenie biżuterii. Równie niebezpieczne są prace domowe, takie jak gotowanie, czy sprzątanie. Przenoszenie ciężkich przedmiotów w dłoni może spowodować odkształcenie. Pomimo odporności złota na chemię mimo wszystko nie warto narażać go na kontakt  z nią. Uszkodzeniu mogą ulec pozostałe elementy pierścionka lub może pozostać na nim trudny do usunięcia później osad. Od czasu do czasu powinniśmy również samodzielnie wyczyścić naszą biżuterię. Powinniśmy jednak do tego używać odpowiednich środków oraz ściereczek, przeznaczonych specjalnie do tego celu, a w momencie gdy nie nosimy swojej biżuterii powinniśmy przechowywać ją tak, aby nie miała kontaktu z innymi przedmiotami. Trzymanie biżuterii luzem w jednym pudełko spowoduje ocieranie o siebie poszczególnych elementów, powodując zarysowania na ich powierzchni.

http://www.pollabo.pl/wycena-bizuterii-i-diamentow

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Diament - charakterystyka i sposób powstawania

Karbonado, czyli czarny diament

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?