Jakie korzyści przynosi certyfikacja diamentu oraz jak ją uzyskać?

Zakup biżuterii dla siebie lub ukochanej osoby to bardzo trudne wyzwanie. Nie tylko trzeba znaleźć wzór i styl który będzie nam odpowiadał pod względem stylistycznym ale również trzeba upewnić się, że biżuteria jest jak najbardziej autentyczna. Dotyczy to szczególnie biżuterii z diamentami. Na całe szczęście istnieje coś takiego jak certyfikat diamentu czyli dokument poświadczający jego autentyczność. Jakie korzyści przynosi taki certyfikat i jak go uzyskać dowiecie się z dalszej lektury tego artykułu.


Zacznijmy zatem od tego gdzie można uzyskać certyfikat dla diamentu. Jest to możliwe w tak zwanych laboratoriach gemmologicznych czyli profesjonalnych firmach wyposażonych w sprzęt do badania kamieni szlachetnych. Mowa tutaj o spektrometrach, mikroskopach czy też urządzeniach do badania kolorów. Zatrudnieni tam specjaliści badają dany kamień szlachetny i na podstawie otrzymanych wyników wystawiają odpowiedni certyfikat. Certyfikat może być dostępny zarówno w wersji elektronicznej jak i też papierowej.

Skoro wiemy już gdzie można pozyskać certyfikat to zastanówmy się które diamenty powinny takowy posiadać. Otóż zakład się, że każdy diament który posiada co najmniej pół karata powinien zostać wyposażony w certyfikat. Jego posiadanie jest bowiem gwarancją autentyczności naszego kamienia szlachetnego oraz pozwala w prosty sposób ocenić jego realną wartość.

Czy przeciętny posiadacz biżuterii z diamentem powinien postarać się o certyfikat? Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Certyfikat jest bowiem praktycznie niezbędny w momencie gdy rozważamy sprzedaż naszej biżuterii. Bez poświadczenia autentyczności diamentu certyfikatem odsprzedaż może być praktycznie niemożliwa. Dodatkowo bez certyfikatu ustalenie wartości samej biżuterii na rynku wtórnym jest bardzo mocno utrudnione.

Jak zatem widzicie korzyści płynące z posiadania certyfikatu są jak najbardziej wymierne a jego uzyskanie wcale nie jest aż tak trudne. Wystarczy znaleźć firmę która zajmuje się skupem diamentów ( http://www.pollabo.pl/ ) i najczęściej będzie ona sama posiadać lub skieruje nas do zaprzyjaźnionego laboratorium gemmologicznego.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Diament - charakterystyka i sposób powstawania

Karbonado, czyli czarny diament

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?